W przypadku domu czy też dużego mieszkania mamy stoją przed nami inne wyzwania niż podczas aranżacji małego mieszkania w bloku. Takie mieszkanie może stać się niezwykle przytulnym, ergonomicznym, a przy tym miłym dla oka gniazdkiem, jeśli tylko będziemy pamiętać o kilku zasadach, jakie warto wdrożyć podczas jego urządzania. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na to, by z małego mieszkania w bloku 30, a nawet 25 czy 20 m²  stworzyć wnętrze, w którym będzie się z przyjemnością przyjmować gości i odpoczywać.

Jak optycznie powiększyć małe mieszkanie w bloku?

Istnieje wiele sposobów na optyczne powiększenie małych pomieszczeń. Jednym z najbardziej znanych, a przy tym skutecznych, jest stosowanie jasnych kolorów. W ostatnim czasie w małych mieszkaniach królują biel, szarość i beż, które doskonale nadają się do optycznego powiększenia wnętrza. Warto też pamiętać, że do wyboru jest też kilka innych sposobów:

  • Szafy z gładkimi, błyszczącymi frontami,
  • Fronty bezuchwytowe,
  • Pojemne szafy wnękowe, mieszczące wszystkie drobiazgi,
  • Stosowanie materiałów o różnych fakturach, które dodają głębi pomieszczeniu.

Wąskiemu i długiemu korytarzowi nadamy odpowiednich proporcji, malując krótsze ściany na ciemniejszy kolor, a dłuższe – na jaśniejszy.

Jak znaleźć dodatkowe miejsce na przechowywanie w małym mieszkaniu w bloku?

Pomieszczenie wszystkich swoich rzeczy w małym mieszkaniu często jest trudne. Dlatego też dobrym pomysłem jest zamontowanie w nim zabudowanej szafy, w której zmieszczą się nie tylko ubrania, ale także niewymiarowe i duże przedmioty, takie jak narty, piłki czy deskorolka. To może jednak oczywiście nie wystarczyć. Jak w takim razie znaleźć dodatkowe miejsce na przechowywanie?

Oto pomocna lista:

  1. Sofa ze skrzynią (nawet, jeśli na co dzień nikt na niej nie śpi, zawsze będzie można wykorzystać ją do przechowywania koców czy pościeli),
  2. Pufy ze schowkami,
  3. Stolik kawowy z szufladami,
  4. Półki we wnękach,
  5. Wiszące szafki w pokojach (zamiast półek, na których zmieści się mniej przedmiotów).

Biały kolor we wnętrzach

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się aranżacje mieszkań i domów w kolorze białym. Kolor ten najlepiej nadaje się do optycznego wnętrza, a przy tym świetnie podkreśla nowoczesność wystroju i daje wrażenie czystości. Trzeba jednak od razu zaznaczyć, że białe meble i przedmioty dość szybko tracą swój śnieżny odcień, dlatego też nie warto urządzać całych pomieszczeń w tym kolorze. Świetnie będą się z nim komponować elementy aranżacji w kolorach jasnoszarym, beżowym, turkusowym i z pudrowym różem. Tutaj znajdziesz inspiracje.

Pomysły na małe mieszkanie w bloku

Pomysły na małe mieszkanie w bloku